Saç Ekim Türkiye Tarafından Saçları Ekilen Hasta Anlatıyor

Saç Ekimi

Saç ekimi; Folliküler Ünite adı verilen ve saçlı derimizde bulunan mikro saç kökü demetlerinin teker teker çıkarılması ve yeni yerlerine yerleştirilmesi işlemidir. Saç ekimi operasyonu mutlaka doktorun gerçekleştirilmesi gereken komplike bir girişimdir. Doğal görünüm, saç sıklığı ve verici alanın zarar görmemesi için işlemin uzman bir ekip tarafından desteklenmesi de vazgeçilmezdir. İki kulak arasındaki verici alan dediğimiz bölgede yeterli miktarda saçı olan sağlıklı erişkin bireyler saç ekimi için uygun aday sayılır.

Uzman doktor ve tecrübeli bir ekibin yaptığı operasyonda köklerin alındığı bölgelerde seyrelme olmaz. Ekilen saçlar ömürlüktür, kesinlikle dökülmez. Saç ekim türkiye & çevre hastanesi saç ekiminde sonuçlarının doğal olmasını garanti eder.
Greft sayısı hasta’nın verici alanına göre 2500 ile 4000 greft arasında değişmektedir. Bu da ortalama 7500  - 8000 saç kökü anlamına gelmektedir. Greft sayısı ile kıl sayısının farklı olduğunu unutmayınız.
Saç ekimi girişimi sonrasında ince kabuklanmalar oluşur. Bu kabuklar, baş her gün yıkandığında baştan kepek gibi dökülerek  yaklaşık 10 gün sonra tamamen kaybolurlar. Hasta, bu dönemde şapka takarak günlük hayatına devam edebilir ve çalışmasında sorun yoktur.

 

Saç Ekimi Yapılırken Acı Hissedilir mi?

Saç ekimi lokal anestezi altında 4 ila 7 saat süren bir operasyondur. İlk aşamada saç kökleri doktorlar tarafından toplanır, daha sonra toplanan kökleri yerleştirmek için kanal açılır ve son olarak köklerin tek tek ekim işlemi gerçekleştirilir. Saç ekimi işlemi, lokal anestezi altında gerçekleştiği için ağrı ve acı olmaz. Operasyon sonrasında doktor tarafından verilen ilaçların kullanması halinde herhangi bir ağrı olmayacaktır. Saç ekimi operasyonu sırasında hasta birinci bölümde yatar durumda, ikinci bölümde ise ortopedik bir koltukta oturur durumda olduğundan hasta konforu açısından rahat bir girişim olduğu kabul edilebilir.

Saç Ekimi Hangi Mevsimlerde Yapılır?

Saç ekiminin özel bir mevsimi yoktur. Yılın 12 ayı rahatlıkla saç nakli yapılabilir. Yazın saç ektirmek deniz tatili yapmaya kesinlikle engel değildir. Saçlar yaz mevsiminde daha hızlı uzar, cilt yenilenmesi bu mevsimde daha aktiftir.

Saç Ekiminden Kaç Gün Sonra Saçlar Normal Çıkar

Saç ekimi işleminden sonra saçlar ilk üç ay içerisinde çıkmaya başlar. Saç naklinden 9 ay / 1 yıl sonra amaçlanan son görünüme ulaşılır.

TOP