Ameliyat Sonrası Saç Kaybı tedavisi

Yazar admin / Cuma, 08 Ocak 2016 / Kategori Saç Ekimi

Baş bölgesinde çeşitli nedenlerle gerçekleşen yaralanmalar sonucunda bu alanlarda saç kaybı yaşanır. Bu bölgelerde FUE yani “Follicular Unit Extraction” denilen yöntem daha çok tercih edilir. Ancak, bu tip bir düzeltme operasyonu öncesi mutlaka bir konsültasyon ve az miktarda folikülle gerçekleştirilen bir test nakli tavsiye edilir.

Bunun dışında sıklıkla yapılan bir diğer tedavi ise FUT, yani şerit yöntemiyle yapılan saç nakilleri sonucunda oluşan yara izleri üzerinde gerçekleştirilir. Güncel kapama tekniklerinden Trichophytic closure’in uygulanması durumunda dışarıdan görülebilecek yaralanmaların oluşmadığı medikal literatürden takip edilebilir.

Yara tedavisinde DermaCell uygulaması

Dermacell tedavisinde silindir şeklindeki özel bir medikal cihazla açılan mikro kesitler cildin yara iyileştirme mekanizmalarını harekete geçirirler. Bunun sonucunda binlerce noktada cildin her alanında eşit sayıda açılan bu kanallar içerisinde yeniden damarlanma ve kolajen oluşumu başlar.

Bu işlem ‘kuru’ olmayacak şekilde yani uygulama sonrasında ek ürünlerin cilt üzerine yedirilmesiyle yapıldığında şaşırtıcı sonuçlar elde edilebilir. 2003 yılında aşılar ve insülinin iğne kullanılmadan kana karıştırılması için geliştirilmiş olan bu teknikle cilt bakımı ürünlerinin anında epidermis altına nüfuz etmesi ve problemli hücreleri onarması beklenir.

Dermacell PRP tedavisi ile birlikte de uygulanabilir. Mikro yaraların üzerine uygulanan PRP, açılan kanallar yoluyla hızla ten altına iner, burada başlamış olan yara iyileştirme döngüsüne otolog yani hastanın kendi bünyesinin salgıladığı büyüme faktörlerini bırakır ve kök hücrelerin tutunabilmeleri için bir platform görevi görür. Böylelikle DermaCell’in cilt yenileme, gözenek sıkılaştırma ve özellikle de anti-aging etkisinin artmasına yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP