Saç Ekimi Fiyatları 2017

Salı, 06 Haziran 2017 Yazar
Saç Ekimi Fiyatları 2017

Saç, dış görünümü etkileyen önemli bir faktördür. Herkes gür ve canlı saçlara sahip olmak ister. Günümüzde ve geçmişten bu yana insanların en büyük problemlerinden biri olan saç dökülmesi özellikle erkeklerde çok fazla görülmektedir. Bu durum çoğu zaman insanları olumsuz etkilemektedir. Yaşça olduğundan büyük göstermekte ve bu durumu yaşayan insanlarda öz güven eksikliğine sebep olmaktadır. Saç kaybına hırsı sorunlar, yemek alışkanlıkları ve aşırı stres etkili olmaktadır. Saç ekimi yapmak isteyen insanlar, genellikle internette bir fiyat araştırma içerisine girmektedir. Saç ekimi hakkında birçok bilgi bulabiliriz fakat fiyatları hakkında bilgi toplayabilmek biraz zordur. Çünkü sağlık kuruluşları genelde fiyat listesi gibi bir paylaşım yapmamaktadırlar.

Saç Ekiminde Fiyatları Etkileyen Etkenler Nelerdir?

 • İşlemin yapılacağı hastane veya klinik,
 • İşlemi yapacak olan doktor,
 • İşlem sırasında kullanılan malzemeler
 • Tedavinin yapıldığı klinik ya da hastanede sunulan hizmetler

Saç ekim fiyatları saç kaybı yaşanan bölgenin büyüklüğüne yani o alana ekilen greft sayısına göre de değişmektedir.

Greft Sayısı Nedir?

Greft, hastaların ense bölgesinden alınan ve içinde kıl kökleri bulunan yapıya denir. Ücretlendirmelerin büyük yüzdeliği hastalardan alınan greftlere göre belirlenmektedir. Azalmanın bulunduğu alandaki büyüklük göz önüne alındığında greft alımı ve nakli hesabı ile ücretler değişir. Fue saç ekim fiyatları bu greftlerin alınma ve nakil ihtiyacına göre azalmakta veya artmaktadır.

Fiyat araştırması yapmak önemli olduğu kadar saç ekim tedavisi yaptıracağınız klinik ve doktorda çok önemlidir. Alanında uzman kişiler tarafından yapılması hem sağlıklı açısından önemli hem de sizi istediğiniz sonuca götürmesi açısından çok önemlidir. Yaptıkları işlemler için referans gösterebilen, işlemi yapan uzmanlara güvenebileceğiniz ve sağlık koşullarını göz önüne alarak vereceğiniz karar ile gür ve hoş saçlara sahip olacaksınızdır.

Saç Kesilmeden Ekilebilir Mi ?

Salı, 06 Haziran 2017 Yazar
Saç Kesilmeden Ekilebilir Mi

Saç kaybı özellikle bayanlarda psikolojik açıdan yıkıcı olabilmektedir. Buna sebep olarak hormonal değişiklikler, ilaçlar, kanser, stres gibi durumlar saç kaybına sebebiyet vermektedir. Ancak günümüzde artık saç ekimi ile bu durum aşılma noktasına gelmiştir.

 • Saç ekiminde sadece 4-5 saat ayırarak saç kesimi söz konusu olmadan seyrek bölge çalışması yapımı son derece tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir.
 • Saçı kesmeden saç ekimi profesyonellik, uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir işlemdir.
 • Saç ekimi öncesi saça hiçbir kimyasal ürün kullanılmamalıdır.
 • Kafein tarzı içeceklerden uzak durulmalıdır.

Saç nakli işlemleri ülkemizde son derece profesyonel hekim ve uzmanlarca gerçekleştirilmektedir. Özellikle saçların traş edilmeden nakil işlemi yapılması başlı başına artı bir işlemdir. Yine özellikle sosyal ve iş hayatı içerisinde aktif olan kişilerce yaşanılan bu durum son derece pozitif yansımaya sebep olmuştur. Dökülme yaşamış bir bölge için yapılacak ekim işleminde kişinin saçları kesilirdi. Bu da saç ekim işlemi bitene kadar bir problem halindeydi.

Saç Ekiminde İyileşme Süreci Nedir?

Saç ekiminde kabuklaşma hastaları en çok rahatsız eden durumdur. Artık traş olmadan yapılan saç ekimleri sonrasında hastalar ertesi gün sosyal hayatlarına devam edebilmektedir. İlk haftayla birlikte yara izleri ve kabuklanmalar yok olmaktadır. Ve kızarıklık gizlemeye gerek yoktur.

Saçlar dökülmüş, seyrelmiş veya ön bölgenin gerilemiş olması sebepleriyle yaşanılan görünüm rahatsız edici boyutlara gelmesi ile saç ektirme aşamasına gelinmiş demektir. Ancak artık günümüzde saç uzunluğundan vazgeçmek istenilmemektedir. Yani saçları tıraş ettirmeden saç ekimi yaptırmak mümkündür. İşlem yapılacak bölge 7-8 cm uzunluğu 2-3 cm genişliğinde saç kısaltılması ile işleme başlanır. Buradan gerekli greftler alınır ve açık alanlara ekim işlemi tamamlanır.

Saç Ektirenlerin Yorumları

Salı, 06 Haziran 2017 Yazar
Saç Ektirenlerin Yorumları

Saç dökülmesi fiziki bir rahatsızlığın dışında psikolojik bir rahatsızlık haline gelmektedir. İşte bu yüzden bu rahatsızlığa kalıcı çözümler sunulmuş ve gelişen teknolojiyle birlikte saç ektirme yöntemi geliştirilmiştir. Saç ekimi hem kadınlar da hem de erkeklerde lokal anestezi yöntemiyle uzman kişiler tarafından yapılan bir  uygulamadır.  Kelliğe ve saç dökülmesine kalıcı çözüm sunan bir uygulamadır. Uygulanışı genellikle saçların yoğun ve güçlü olduğu bölgelerinden alınarak seyrek ve güçsüz bölgelerine nakli ile gerçekleştirilmektedir. İnsanların dış görünüşlerine verdiği önemin artmasıyla saç ekimi işlemleri de çoğalmaktadır. Her ne kadar bu işlem basit gibi dursa da yine de uzmanlar tarafından hastane ortamında yapılması gerekir.

Saç Ekimi Avantajlar Ve Yaptıranların Yorumları

Saç dökülmesine kalıcı çözümler sunan bu yöntem teknolojiye ve kullanılan cihazlara göre fiyat ve tarz olarak yapılan işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Buda akıllarda soru işareti bırakmaktadır. Gelin birde Saç ektiren insanların düşünceleri ve saç ekiminin avantajları hakkında bilgi edinelim.

Saç ekimi yaptıranların ortak noktada buluştuğu düşünce memnuniyetleri dir. Yapılan işlemin acısız ve rahatlığı bu işlemi yaptıran kişilerin olumlu yorumların dandır. Yapılan işlemler sonrası saçların yapay görüntü oluşturacakları korkularının yersiz olduğunu yaptırdıkları işlemden pişman olmadıklarını dile getirirler. Bir süre geçtikten sonra yapılan işlemin kalıcılığı ve gözle görülür bir artışın olduğu da saç ekimi sonrasında ortak düşünceler arasındadır.

Prp

Salı, 06 Haziran 2017 Yazar
Prp

PRP saç tedavisi uygulamasında sorun yaşayan hastada 10 cc kan alınıp laboratuar ortamında hazırlanarak kırmızı kan elde edilir. Bu kandaki akyuvarlar, trombositler özel bir işlemden geçerek PRP tedavisi için hazırlanır. Saç dökülmelerinin başladığı ya da zayıflamanın hâkim olduğu bölgelere enjekte edilerek tedavi yapılır. İşlem 30 dk kadar sürer ve herhangi bir acı ya da iz oluşmaz. İşlem sonrası hasta sosyal hayatına devam edebilir. Bu seans üç ay boyunca ayda bir kez olarak yinelenir. İşlemin uzun süreli olabilmesi için de senede bir tekrar edilmesi önerilir.

Prp Yönteminin Özellikleri

PRP ‘nin hastaya uygulanışı hem basit hem de son derece güvenlidir. Sonuçları daha uzun sürelidir, canlandırıcı bir etkisi vardır. Parlak ve sağlıklı saçların oluşumunda etkisi büyüktür.

 • PRP saçlarını kaybetmiş ya da seyrelmiş her kişiye uygulanabilir.
 • PRP tekniği uzun vadelidir. Canlandırıcı özelliği vardır.
 • Saç köklerinin kalıcılığı sağlanır.
 • Yeni ekilen saç köklerini canlandırıp gençleştirir.

PRP saç tedavilerinde büyüme faktörü ve besleyici formüller içerdiğinden oldukça faydalıdır. Saça verildiğinde canlanma ve yenilenme sağlar. Özellikle saç seyrelmesi yaşayan kadınlarda ve erkek tipi dökülmelerde uygulanmalarda olumlu cevap verir. PRP ile saç tedavisi ayda bir 6 seansa kadar uygulanabilir. Uygulama en fazla 30 dk sürer. PRP minik iğnelerle saç diplerine verilir. Çok küçük iğnelerle yapıldığı için işlem sırasında acı hissedilmez. Tedavi sonuçları görünmesi ancak 3.seanstan sonra başlar. PRP saç tedavisi sonrasında ilk seanstan sonra baş ağrısı görülebilir. Bunun için ağrı kesici tavsiye edilir. PRP ile saç tedavisinin hiçbir yan etkisi yoktur çünkü kendi kanı ile işlem yapılmaktadır. PRP tedavisi hamilelere, emzirenlere, kan sulandırıcı alanlara ve kanser hastalarına önerilmez.

PRP tedavisi kendi kanından yapılan bir teknik olduğundan insan sağlığına zararlı hiçbir noktası yoktur. Onaylı bir bilimsel yöntemdir. Her yaşta ve her çeşit dökülmede etkilidir.

Kök Hücre Saç Ekimi

Salı, 06 Haziran 2017 Yazar
Kök Hücre Saç Ekimi

İşlevsel olarak farklılaşmamış, vücudun herhangi bir organında veya dokusunda özel bir şeyler yapabilmek için tam olarak olgunlaşmamış karmaşık yapıya sahip olan öncül hücrelere kök hücre denir. Öncül olan bu hücreler bedenin başka hücrelere dönüşebilme yeteneğine sahiptir.

Kök Hücreler Ve Yararları Nelerdir?

 • Kendilerince uygun bir büyüme ortamına yerleşip çoğalabilirler. Bu tarz yetenekleri vardır.
 • Başka hücrelere farklılaşıp aynı türün devamı şeklinde yeni türler üretebilir.
 • Kendilerini yenileme özelliğine sahip bu hücreler kendi hücre topluluklarının sürekliliğini sağlayabilirler.
 • Zedelenen bir dokuyu onarabilme ve onu işlevsel hale getirebilme potansiyeline sahiptirler.

Bir şeyin organik olması olgusu sağlıklı yaşamın temeli olarak gösterilmektedir. Bu durum saç dökülmelerine de karşı kullanılmaktadır. Kişilerin bölgesel yağlanmalarının çok olduğu alanlardan alınan kök hücreler ile yeni saç oluşumu sağlanmaktadır. Sağlıklı ve dolgun saçlara kim sahip olmak istemez ki. Mevsimsel saç dökülmeleri, genetiksel dökülmeler deri yüzeyinde açıklık meydana getirdiğinden estetik olarak dış görünüşü etkilemektedir.

Kök Hücreden Saç Nasıl Elde Ediliyor?

Kök hücre tedavisi; saçlarımızı güçlendirmek ve dökülme sorunlarını ortadan kaldırmak için kullanılan ve başarılı sonuçlar veren bir yöntemdir. İşlem sizden alınan 50-60 cc’lik yağ hücresi laboratuar ortamında ilaçlarla santrifüj edilerek hazırlanmaktadır. Bu işlem sonrasında hastanın saç diplerine enjekte edilir. İşlem sırasında aktifleşen kök hücreleri saç tellerini ve saç köklerini onarmaya başlar. Saç diplerinize uygulanan bu yöntemde kök hücre etkisini bir hafta içinde göstermektedir. Tam olarak etkisini bir ay geçtikten sonra gösterecektir. Hastanın saç yapısı, bakım ve onarıma ihtiyaç duyuyorsa bu iyileşme sürecini etkileyen en önemli faktördür.

Kaş Ektirme

Salı, 06 Haziran 2017 Yazar
Kaş Dökülmesi Nedenleri

Kaşlar yüzü tamamen ortaya çıkaran, bütünlüğü koruyan ve ifadede büyük anlam taşıyan ve estetik açıdan büyük bir artısı olan yapıdır. Kaşlar aynı zamanda duygu ve düşüncelerin belirtilmesinde, jest ve mimiklerde etkilidir. Bireyin kaş hareketleri ile duygular dışa vurulabilir. Kaşlar darbeler, yanıklar, kazalar ve cilt rahatsızlıkları sonucunda kaybedilebilir. Bunların dışında günümüzde artık kaş şekillendirilmeleri çok fazla yapılmaktadır. Kaşlar bir süre sonra sıkça alınmalardan dolayı deyim yerindeyse küser ve çıkmamaya başlar. İşte bu durumlarla karşı karşıya kalındığında yapılacak işlem kaşın bazı bölgelerini kalınlaştırmaktır.

 • Kaş aldırmak zararlı değildir burada önemli olan alınma şekli ve alan kişidir. Özenli ve bilgili kişilerce kaş aldırılmalıdır.
 • Kaş ekiminde kullanılan ürünler kişiye özeldir.
 • Kaş ekiminde uzman tecrübesi önemlidir.
 • Ekilen kaş sonuçları 4 ay ile 1 sene arasında cevap verir.

Kaş Dökülmesi Nedenleri

Kaşlar aldırılmaya istinaden halk arasında ifade edilen kas küsmesi sebebi ile dökülmeye başlar. Kaş alma dikkatli ve profesyonel kişilerin yapması gereken estetik bir işlemdir. Bilinçsiz çekimler kaş küsmesine sebebiyet verir. Tiroid azlığı veya fazlalığı kaş dökülmesine nedendir. Saçkıran saçlarda bilinen bir rahatsızlık olduğu gibi kaşlarda da yaşanabilmektedir. Mantar enfeksiyonu, kanser tedavisi, dengesiz beslenme, kalıcı makyaj, dövme, ilerleyen yaş ve menopoz sebepleriyle dökülmeler yaşanır.

Kaş ekimi ense bölgesinden dirençli saç köklerinin kaş bölgesine nakli demektir. Kaşın belli bir anatomik yapısı vardır, ve bu sebeple bu sınırlar içerisinde kalınarak işlem yapılırsa doğal bir kaş ekimi gerçekleştirilmiş olur. Kaş ekimi 2 saate kadar sürebilir. Operasyon sonrasında hasta sosyal hayatına devam eder. 1 hafta içerisinde hafif kabuklanmalar oluşur ve bunlar düşer. İşlemden 15 gün sonraya kadar denize girmek, sauna, solaryum, hamam, güneş altına çıkmak zararlıdır. Ekilen kaşlar 3 ay içerisinde çıkmaya başlar ve en fazla 8 ay içerisinde de şeklini alır.

TOP