fue saç ekimi

Saç ekimi işlemi temel olarak 4 aşamadan oluşmaktadır. Saç ekimi işlemi ana dört aşamadan oluşsa da alım tekniğinin değişmesiyle aldığı isim değişmektedir. Biz Saç Ekim Türkiye olarak son teknolojiyi takip ediyor ve Micro Motorlu Fue Yöntemi’ni kullanıyoruz. Peki saç ekimi nasıl yapılır ?

Hasta ile yapılan ilk görüşmede hastanın istekleri dinlenir ve uzman ekibimizin tecrübeleriyle hastayı memnun edecek bir sayı belirlenir.  Hastanın açıklığına göre ikinci seansta planlanabilir. Hastanın operasyon tarihi belirlendikten sonra hasta operasyon sabahı yada önceki gece kan tahlillerini vererek rutin taramalardan geçirilir. Hasta operasyona girmeden evvel hastalık hikayesi – anamnez – alınır. Hastanın operasyona hazır olmasıyla hasta işleme alınır.

Öncelikle hastanın alım bölgesi olarak kullandığımız iki kulak arasında sağlıklı saç köklerine sahip bölgeden micro motorların uçlarına takılmış 0.07 – 0.08 mm punchlar ile saçlı dokular alınır. Saçsız bölgeye ekilmek üzere alınan saçlı dokular ile saçı besleyen epitel doku da beraberinde çıkartılır. Bu işlem alım aşaması olarak geçer. Alım işleminin başlamasıyla dizim aşaması da başlamış olur, hastadan alınan greftler sayılarak dizilir ve özel solüsyonlar içinde kanal işlemi bitene kadar muhafaza edilir. Alım ve dizim işleminin bitmesinin ardından kanal aşaması başlar. Kanal aşamasında ise hastanın ekim yapılacak olan bölgeye hastanın kendi saçlı dokuları ve saç çıkış yönü rehberlik eder. Bu aşama işlemin en önemli aşamasıdır diyebiliriz. Kanallar hastanın greftleri rehberliğinde açılmadığı takdirde folekül için açılan boşluklara sığmayacak ve alınan saçlı dokunun zedelenmesi söz konusu olacaktır. Bununla birlikte hastanın kanalları saç çıkışı yönünde açılmazsa halk arasında çim adam olarak tabir edilen doğallıktan uzak bir görüntü elde edilmiş olunur.

Özet olarak, Fue yöntemi her ayrıntsıyla dikkat, beceri, bilgi ve işlem sonunda doğal bir görünüm isteyen hastalara hitap eden son teknoloji bir saç ekim tekniğidir.

 

  • Fue Yöntemi ile Saç Ekimi Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Saç ekiminde kullanılan en güncel yaklaşım FUE yöntemidir. Daha öncesinde kullanılan FUT yöntemine kıyas ile görünüm itibariyle daha estetik ve doğal sonuçlar vermesi nedeniyle daha çok kullanılan bir yöntem olarak bilinir. FUE yönteminin avantajlarından bahsedecek olursak,

  • Hastanın donör alanı baz alınarak maksimum sayı çalışılabilir. Hastanın alım yapılan bölgesi FUT yönteminde olduğu gibi sınırlı olmadığından daha fazla greft çıkarılmasını mümkün kılan bir yöntemdir.
  • Hastanın iyileşme süreci daha hızlıdır.
  • Doğal bir görünüm elde edilir.
  • Hastanın ikinci seansa ihtiyacı olduğu durumlarda, iyileşme süreci hızlı olduğundan ikinci seans için uzun süre bekletilmesine gerek kalmaz.

 

  • Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekiminde donör bölge olarak kullanılan iki kulak arasından greftler alınarak 0.07mm punch ile kaş bölgesine nakil işlemidir. Kaş ekiminde doğal bir görünüm elde etmek için önemli olan kanalların kaş yönünde açılarak tekli greftlerin seçilmesidir.

 

  • Erkeklerde Saç Dökülmesi Ne Zaman Başlar?

 

  • Saç Kesilmeden Ekilebilir Mi?

Ekilebilir fakat ekilen köklerin korunması zor olacağından yalnızca ön hat ekimlerinde yada kafada küçük bölgeler için kullanılması önerilir. Bunun yanında hasta işlemin kanal aşamasında iken saç köklerinin net görülememesi kaynaklı sağlıklı saç köklerine zarar verme riski nedeniyle tercih edilmemelidir.

  • Saç Açıklığı

Hastaya yapılacak işlemin belirleyicisi diyebiliriz, hastayla yapılan ilk görüşme dahil hastanın saç açıklığından yola çıkılarak işleme, işlemde ne kadar greft ekimi olacağı  ve hastanın beklentisi saç açıklığı ile yakından ilişkilidir.

Micro Fue Tekniği Nasıl Uygulanır ?

Perşembe, 27 Nisan 2017 Yazar

1-Saçınız 1 numara tıraş edilir ( Traşınız hastanemiz de bizim tarafımızdan steril solüsyonlarla hijyenik olarak yapılır )

2-Lokal anestezi yapılır. Anestezi en ince uçlarla yapılır. Saç alımı esnasında ağrı veya acı duymazsınız.

3- Alınacak saç kökleri micro motor ile tek tek toplanmaya başlanır.donör alanın el verdiği oranda Greft sayınızın tek tek toplanarak tek seansta en yüksek sayının alınması hedeflenir.maksimum sayıda greft hedeflendiği için işlem 5-6 saat sürmektedir. Toplanan kökler özel solüsyonlarla muhafaza edilir. (daha&helliip;)

Saç Ekimi Nasıl Yapılır

Perşembe, 20 Nisan 2017 Yazar

Saç ekimi iki kulak arasındaki donör bölge olarak adlandırılan bölgeden sağlıklı saç köklerinin alınarak açık veya seyrek olan saç bölgesine yapılan risksiz cerrahi bir müdahaledir..

Saç ekimi öncesinde mutlaka ön konsültasyon yapılarak ekim yapılacak kişiye saç ekimi hakkında detaylı bilgi verilmelidir.ön konsültasyonda hastanın anemnezi yapılarak tedavi yöntemi ona göre şekillendirilmeli ve kişi net bir şekilde bilgilendirilmelidir.

Genelde saç ekimi hakkında bazı yanlış ön yargılar vardır ekilen saç çıkmaz veya ekilen saçlar dökülür gibi.saç ekimi doğru yapıldığı sürece yani doğru kök alımı doğru kanal açımı ve doğru ekim işlemin başarısı ve kalitesi için çok önemlidir. Evet saç ekim risksiz cerrahi bir müdahaledir ancak yine de doktor kontrolünde ve hastane ortamında yapılması gereken bir işlemdir..

Saç ekiminde en önemli kriter doğru hasta ve doğru ekiptir.eğer kişi saç ekimine ugun değilse ve işlem yaptırmışşsa maalesef ki kendi saçlarınıda kaybetmesi sonuçlardan biri olacaktır.o yüzden işleme uygun olup olmaması hepsinden önemlidir..

İstanbul’da Saç Ekimi

Çarşamba, 22 Şubat 2017 Yazar
İstanbulda Saç Ekimi

Saç dökülmesinden dolayı problem yaşayan yüzlerce insan saç ekim yaptırmayı tercih etmektedirler. Daha çok erkeklerde görülen bu dökülme yüzünden rahatsızlık hissetmektedirler. Hormonlara bağlı olan dökülmelerde ekim işlemi kalıcı bir çözüm olarak bakılmaktadır. İstanbul’da Saç Ekimi saç dökülmesinin sebepleri araştırılarak sonrasında ekim işlemine geçilmektedir. (daha&helliip;)

Erkeklerde Saç Dökülmesi

Pazartesi, 16 Ocak 2017 Yazar
Erkeklerde Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi sorunu dünya üzerindeki herkeste olabilecek bir hastalık olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanlar genelde erkeklerde yaşanan bir sorun olarak algılamakta ve yanılgıya düşmektedir. Saç dökülmesi hem erkeklerde hem de bayanlarda sık görülen hastalıktır. Lakin erkeklerde saç dökülmesi daha çok dikkat çekmekte ve belirgin olarak görülmektedir. Erkeklerde saç dökülmesi birçok etkenden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bunlar genetik olarak karşımıza çıkacağı gibi yılın belli dönemlerinde yani mevsimsel geçişlerde de olabilmektedir. Saçlarımızın dökülmesi bizlerde birçok ruhsal ve duygusal olarak sorun yaratmaktadır. Bu sorunlardan en önemlileri özgüven kaybı, kişinin kendisini beğenmemesi, toplumdan soyutlanma olarak görülebilmektedir. Her insan gür, sağlıklı ve doğal saçları olmasını ister lakin genetiğimiz ve bazı etkenler bunun olmasını engelleyebilmektedir. Fakat insanlar kel kalacağı için saçlarının döküleceği için psikolojini alt üst etmemeli ve umutsuzluğa düşmemelidir. Günümüz teknolojisiyle ve imkânlarıyla insanların dökülen saçlarına kavuşması muhtemeldir. Sadece yapılması gereken Saç Ekim Türkiye saç ekim merkezimize gelerek saç ekimi operasyonuna başlaması gerekmektedir. Saç ekimi operasyonu insanların saçlarına kavuşması için en etkili ve tek kesin çözümdür diyebiliriz. Diğer tedavi yöntemleri ve kullanılan ilaçlar geçici çözümler üretmektedir. (daha&helliip;)

Saç Tedavisi

Pazartesi, 16 Ocak 2017 Yazar
Saç Tedavisi

Tarihin en eski çağlarından günümüze kadar var olan hastalıklardan biriside saç dökülmesi sorunudur. Saç dökülmesi yani tıbbi terimiyle alopesi olarak adlandırılan halk tabiriyle kellik; birçok etken ve sorundan dolayı karşımıza çıkmaktadır. Bu hastalığın en büyük etkenlerinin başında mevsimsel dökülmeler, genetik faktörler, aşırı stres, yeteri kadar vitamin alamamak gelmektedir. Bu faktörlerin engellenmesi çok da mümkün olmamaktadır. Birçok insan saç dökülmesi rahatsızlığından dolayı hastanelere gitmekte ve birçok saç ile alakalı ürün kullanmaktadır. Her gidilen doktor veya eczane farklı farklı ürünler önermektedir. Bu ürünler çoğu zaman dökülmeleri durdurmakta sadece dökülmelerin yavaşlamasına neden olmaktadır. İnsanların saçlarına kavuşmasının en etkili ve kesin çözümü saç ektirmektir. Saç ekimi eski zamanlarda olduğu kadar pahalı ve zor bir operasyon olmaktan çıkmıştır. Artık saç ekimi yaptıranlar operasyondan sonra gündelik hayatına devam edebilmekte, ağrısız ve kafasında herhangi bir kalıcı iz kalmadan bu operasyonu sonlandırabilmektedir. Sağlıklı, doğal dökülmeden önceki saçlarınıza kavuşmak için bu sektörde hizmet veren Saç Ekim Türkiye saç ekim merkezi olarak sizleri hayallerinize en kalıcı ve en doğal saçlar ile kavuşturmayı hedefliyoruz.

Saç ekiminde uzman kadromuzla hizmet vermekteyiz!

Dünyanın her bölgesinde binlerce hatta milyonlarca insanın korkulu rüyası olan saç dökülmesi, birçok insanda bunalıma, karakterinin zedelenmesine, özgüven eksikliğine neden olabilmektedir. İnsanlar eski saçlarına kavuşmak için birçok yan ürün kullanmakta ve bu ürünlere çok fazla bütçe ayırmaktadır. Bunların yerine tıptaki gelişmelerin faydalarından yararlanılarak saç ektirmek bütün bu sorunlara çare olarak görülebilmektedir. Saç ekimi operasyonu çok basit bir operasyon olmakla beraber fiyatları da bir o kadar cüzi olmaktadır. Yan ürünlere yıllarca para harcamak yerine bir seferde düşük bir meblağa ücretle bu dertten kurtulmak çok daha mantıklı olmaktadır. Saç ekimi operasyonu iki kulak arası yani ense bölgesinden alınan donör köklerin kafamızda açıklık bulunan bölgeye ekilmesiyle gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu işlem uygulanırken kullanılan kökler dökülmemeye karşı kodlanmış olan bölgeden alındığı için ilerleyen dönemlerde tekrar o bölgeden saç dökülmesi olmayacaktır. Hastalarımızın diğer merak ettiği bir hususa değinecek olursak; en çok merak edilen konunun başında ekim için donör bölgeden alınan köklerin yerinde iz kalıp kalmamasıdır. Bu konuda saç ekimi yaptırmak isteyenlerin içi rahat olsun 10.000 kök dahi alınsa ense bölgesinden orantılı bir şekilde alındığı için herhangi bir açıklık olmayacaktır. Ve ense bölgesinde cerrahi operasyon yapılmadığı için yara izi vs. de kalmayacaktır.

TOP